قهوه ی سبز

عصاره دانه های قهوه سبز چیست؟

احتمالاً درباره بحث سلامت طولانی مدت با نوشیدن قهوه شنیده اید. محققان در مورد اینكه آیا نوشیدنی محبوب برای شما مفید است ، به عقب و جلو می روند. همچنین در مورد استفاده از دانه های قهوه سبز اختلاف نظر وجود دارد. آنها پس از نمایش در نمایشگاه “دکتر اوز ” به عنوان یک مکمل کاهش وزن معروف شدند.

عصاره دانه ی قهوه سبز از دانه های قهوه است که هنوز بو داده نشده است. دانه های قهوه حاوی ترکیباتی هستند که به اسیدهای کلروژنیک معروف هستند. برخی معتقدند این ترکیبات اثرات آنتی اکسیدانی دارند ، به کاهش فشار خون کمک می کنند و به شما در کاهش وزن یاری می رسانند.

دم کردن قهوه باعث کاهش محتوای کلروژنیک اسید می شود، به همین دلیل تصور نمی شود که نوشیدن قهوه همان تأثیرات کاهش وزن را مانند دانه های بو داده نشده داشته باشد.

این عصاره به صورت قرص فروخته می شود و به صورت آنلاین یا در فروشگاه های مواد غذایی سالم یافت می شود. دوز معمولی بین 60 تا 185 میلی گرم در روز است.

اثرات قهوه ی سبز

 واقعیت یا داستان؟آیا عصاره قهوه سبز در واقع باعث کاهش وزن می شود؟

 تاکنون مطالعات زیادی در مورد اسیدهای کلروژنیک و اثربخشی آنها به عنوان مکمل های کاهش وزن انجام نشده است. بررسی مطالعات انسانی منبع معتبر نشان داد که عصاره قهوه سبز ممکن است توانایی کاهش وزن را داشته باشد. اما اثرات مستند شده بر کاهش وزن اندک بود ، و مطالعات طولانی مدت نبود. مطالعات نیز ضعیف طراحی شده است. بنابراین ، شواهد کافی وجود ندارد که بگویند مکمل ها مؤثر یا بی خطر هستند. تحقیقات بیشتری لازم است.

اثرات جانبی

عوارض جانبی منفی برای عصاره قهوه سبز به همان اندازه ی قهوه معمولی است زیرا عصاره هنوز حاوی کافئین است.

 عوارض جانبی رایج کافئین عبارتند از:

  • ناراحتی معده
  • افزایش ضربان قلب
  • تکرر ادرار
  • مشکل خواب
  • بی قراری
  • اضطراب
  • دانه ی قهوه ی سبز

چه چیزی را باید جستجو کنم؟

از زمان محبوبیت دانه های قهوه سبز ، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) حداقل از یک شرکت برای بازاریابی دروغین و ادعاهای غیرواقعی درباره کاهش وزن شکایت کرد.

 سناتورهای کاپیتول هیل از دکتر اوز بخاطر ترویج دانه های قهوه سبز و سایر محصولات کاهش وزن “معجزه” بدون پشتیبانی علمی کافی سوال کردند.هم FTC و هم سازمان غذا و داروی (FDA) توصیه می كنند كه در مورد مکمل ها تحقیقات و احتیاط انجام شود. تحقیقات علمی باید ادعاهای مکمل رژیم غذایی را تأیید کند. و شما باید نسبت به محصولاتی که ادعا می کنند به شما در کاهش سریع وزن بدون تغییر عادت ها کمک می کنند شک کنید.

در ادامه

اف دی ای وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که شرکت ها از زبان گمراه کننده برای سردرگمی و فریب مصرف کنندگان استفاده نمی کنند. و اف در ای مواد و برچسب های محصول را تنظیم می کند.

اما مکمل های رژیم غذایی قبل از ورود به بازار به تأیید اف دی ای احتیاج ندارند. شرکت های خصوصی وظیفه انجام تحقیق و آزمایش خود را دارند. FDA تا زمانی که گزارش ادعاهای دروغین یا عوارض جانبی خطرناک منتشر نشود ، ممکن است وارد نشود.

مانند بسیاری از مکمل های دیگر ،دانه ی قهوه سبز ممکن است به عنوان یک راه حل طبیعی برای کاهش وزن به بازار عرضه شود. اصطلاح “طبیعی” در صنعت مکمل معمول است ، اما لزوماً به معنای ایمن بودن محصول نیست.

در حقیقت ، تعریف قانونی از “طبیعی” وجود ندارد. بسیاری از گیاهان که در طبیعت رشد می کنند می توانند کشنده باشند و مکمل های طبیعی هنوز هم می توانند مواد غیر طبیعی را اضافه کنند.

اگر به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزن می توانید دانه ی قهوه سبز را امتحان کنید ، شرکتی را که خریداری می کنید در وب سایت FTC بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها متهم به کلاهبرداری یا آلوده کردن محصولات خود به مواد فاقد لیست نیستند.

بحث در مورد مکمل ها با پزشک نیز مهم است ، به ویژه اگر شرایط دیگری مانند فشار خون بالا یا دیابت دارید ، یا داروهای خاصی را مصرف می کنید.

برای کاهش وزن چه کار دیگری می توانیم انجام دهیم؟

کاهش وزن طولانی مدت در مورد اتخاذ یک سبک زندگی سالم و پایبندی به آن است. عصاره دانه ی قهوه سبز ممکن است کمک کند ، اما بسیاری از متخصصان قبول دارند که هیچ جایگزینی برای حفظ رژیم غذایی سالم و ورزش منظم وجود ندارد.

منبع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کند میزان کالری روزانه خود را 500 تا 1000 کالری کاهش داده و 60 تا 90 دقیقه فعالیت بدنی متوسط را در بیشتر روزهای هفته انجام دهید.

در مورد تأثیر عصاره دانه ی قهوه سبز در کاهش وزن ، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

یک مصرف کننده تحصیل کرده و شکاک باشید و قبل از امتحان کردن این محصول یا هر نوع مکمل تحقیق کنید.

همیشه قبل از مصرف مکمل ها با پزشک یا متخصص تغذیه خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا باید مکمل هایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، و نکاتی درباره چگونگی کاهش وزن مناسب ارائه دهند.

 

 

دسته‌ها: اخبار لاغری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *