برچسب های لاغری

معرفی چسب های لاغری

افرادی که با چاقی و یا حتی 10 پوند اضافه وزن مبارزه می کنند ممکن است در جستجوی راهی سریع برای کاهش وزن باشند.

 یک رژیم غذایی سالم با برنامه ورزشی خوب بهترین گزینه است. با این حال ، برخی از محصولات کاهش وزن بدون نسخه (OTC) با بسیاری از وعده ها، کاهش وزن سریع را تبلیغ می کنند. به عنوان مثال ، چسب های کاهش وزن ادعا می کنند میتوانند باعث کاهش وزن سریع و آسان شوند.

چسب های لاغری

 اما آیا چسب های لاغری واقعاً کار می کنند و آیا برای استفاده بی خطر هستند؟

سازندگان این چسب ها ادعا می کنند که با افزایش متابولیسم و یا جلوگیری از جذب کربوهیدرات ها در بدن باعث کاهش سریع وزن می شوند. آنها همچنین ادعا می کنند که برچسب ها عوارض جانبی ندارند.

این چسب ها روزی یک بار روی پوست چسبانده می شود. آنها معمولاً حاوی مواد گیاهی هستند که از طریق پوست وارد بدن می شوند و طی 24 ساعت آزاد می شوند.

لاغری موضعی را از امروز درکنار مرکز لاغری تک باربی اغاز کنید کلیک

چسب های لاغری

اثربخشی

در بیشتر موارد ، اثباتی برای تاثیر چسب های کاهش وزن وجود ندارد. دلیل این امر این است که این محصولات به عنوان مکمل های رژیمی در ایالات متحده به بازار عرضه می شوند. و مکمل های رژیم غذایی لازم نیست که با همان استانداردهای لازم را برای اثربخشی مطابق با داروهای OTC و داروهای تجویز شده باشند.

بنابراین ، چسب های لاغری آزمایشات سازمان غذا و داروی آمریکا  راانجام نداده اند  تا ثابت شود که آنها واقعاً کار می کنند یا نه.

 شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد برچسب های کاهش وزن کار می کنند. اکثر مطالعات اثربخشی که توسط تولید کنندگان محصول انجام شده اند اندک بوده اند و استانداردهای معمولی برای مطالعات علمی را برآورده نمی کنند.

اثرات جانبی

از آنجا که FDA مکمل های غذایی مانند سایر داروها را تنظیم نمی کند ، عوارض جانبی چسب های کاهش وزن کاملاً مشخص نیست. همچنین برچسب های مختلف حاوی مواد مختلفی هستند ، بنابراین عوارض جانبی متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای فهمیدن چگونگی تأثیر این محصولات بر روی شما ، گفتگو با پزشک است.

آنها می توانند به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید که آیا این محصول گزینه ای بی خطر برای شما است یا خیر.

ایمنی

از آنجا که آنها متفاوت از داروهای OTC یا داروهای تجویز شده هستند ، مکمل های غذایی لازم نیست که مطابق با استانداردهای ایمنی باشند. بسیاری از مکمل های غذایی ، از جمله چسب های کاهش وزن ، از نظر ایمنی آزمایش نشده اند.

مواد ناشناخته

 در حقیقت ، FDA دریافته است که مواد موجود در چسب همیشه مواد موجود در این محصول نیستند. برخی از مکمل های غذایی که برای کاهش وزن به بازار عرضه شده اند حتی حاوی مواد دارویی بدون نسخه هستند. این می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر قرار بود از یکی از این محصولات آلوده استفاده کنید ، می تواند با سایر داروهایی که مصرف می کنید در تداخل باشد و باعث آسیب جدی شود.

 

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *